יוגה לגיל הזהב-למה מומלץ?

היוגה נחשבת לפעילות ספורטיבית מאוד פופולרית בתקופה האחרונה. תרגילי היוגה תורמים רבות תורם רבות למצב הפיזי והנפשי-תודעתי  והיא מאוד מומלצת לקיום אורח חיים בריא על בסיס קבוע. כמו כן, תרגול יוגה תורם להפחתה של כאבים בגיל הזקנה, חיזוק הגוף, שיקום מהיר מפציעות ומעלה את המצב רוח.

מטרות היוגה

אחת ממטרות המרכזיות של היוגה היא למידת התבוננות עצמית באמצעות תרגול של נשימה נכונה. בהתבוננות עצמית אנו לומדים להיות מודעים לכל תנוחה שאנו עושים ולומדים לשחרר מתחים באמצעות נשימות בקצב קבוע. כמו כן מטרה נוספת של יוגה היא חיזוק שרירי הגוף באמצעות ביצוע מגוון תנוחות שמחזקות את מסת השרירים והיציבה. באמצעות תרגול קבוע אנו לומדים לחזק את השרירים ולשמור על הגוף.

תרומה של היוגה בגיל הזהב- כיצד היוגה מסייעת?

אחד מהתסמינים בגיל הזהב הוא ירידה במסת השריר בגוף והתדרדרות עד אובדן של שריר העצם. זה עלול לגרום לפציעות קשות והידרדרות הגוף. התרומה של יוגה היא בשיפור מסת השרירים ושיפור היציבה– בעזרת היוגה אפשר לשפר את מסת השרירים וגמישות הגוף . כמו כן, היא תורמת גם לעמוד השדרה בגב ומשפרת את היציבה וההליכה של הגוף. מומלץ מאוד לחזק את הגוף והיציבה באמצעות אימון שבועי קבוע.

תרומה נוספת של יוגה היא בשיפור יכולות קוגנטיביות-עם העלייה של הגיל היכולות הקוגניטיביות יורדות. עם יוגה ניתן לשפר מיומנות  קוגניטיביות ואף לשפר את הזיכרון. בנוסף היוגה עוזרת לנו בשיפור יכולות הקשב והריכוז שלנו בלמידה בלהיות נוכחים ברגע זה.

בנוסף לזה היוגה תורמת למערכת החיסונית והעיכול– עם העלייה של הגיל המערכת החיסונית שלנו נחלשת מאוד ובגיל מבוגר אנו נוטים יותר לחלות.  התרגול של היוגה מחזק את המערכת החיסונית שלנו ובכך הגוף שלנו מפתח יותר עמידות כנגד מחלות. בנוסף, היא גם תורמת למערכת העיכול-היוגה מזרזת את חילוף החומרים בגוף ועוזרת לפעילות סדירה של המעיים.

עוד תרומה חשובה של יוגה היא למערכת הנפשית– בגיל מבוגר יש נטייה מאוד גדולה להיות מוטרדים ולפתח מחשבות שליליות. תרגול קבוע של יוגה עוזר לנו להסיט את המחשבות השליליות שלנו וללמוד חשיבה חיובית. ההשפעה של מחשבות חיוביות

תרומה נוספת היא מבחינה חברתית-בגיל מבוגר לרוב מעגל החברים מצטמצם וחשים בדידות יותר. יוגה מהווה פתרון מצוין בכך שיש קבוצות  של אנשים שהם באותו גיל ויש להם תחומי עניין משותפים. בקבוצות יוגה ניתן לרכוש חברים וקשרים משמעותים וגם לשפר את הבריאות.

יוגה בצפון

במרכז יוגה בצפון אנו מתמחים במגוון רחב של תרגילים ובהתאמת אישית לכל אדם לפי המצב הבריאותי והנפשי שלו. על מנת להתחיל לתרגל יוגה אין צורך בניסיון קודם או בידע. אנו מלמדים את המבוגר לשמור על אורח חיים בריא ועל חשיבה חיובית. מומלץ לתרגל לפחות פעם בשבוע על מנת לראות תוצאות לטווח הרחוק.