יוגה לנשים בהריון בקריות

יוגה לנשים בהריון נעשה בליווי אישי אשר מותאם לכל אישה על פי היכולות שלה. במהלך השיעור, נלמד את הגוף לנשום, להירגע ונתרגל תנוחות שעובדות על רצפת האגן ומגמישות את הגוף לקראת הלידה.

מעבר לכך, מתפתחת חוויית לידה בריאה וטובה המאפשרת לאישה להגיע אל הלידה רגועה, בטוחה בעצמה וכמובן גמישה. כל אלו יובילו ללידה טבעית פעילה כמה שיותר קלה וכחוויה מעצימה ומשמחת.

דבר נוסף שמכין את האישה ללידה קלה ובטוחה הוא תרגול הנשימות. הגברת המודעות לנשימות עוזרת במצבים רבים בחיים בניהם גם במהלך הלידה. לא כולן מודעות לחשיבות הנשימות במהלך צירי הלידה ובעולם היוגה ניתן לתרגל נשימות נכונות אשר מקלות ומשחררות על היולדת הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

במהלך ההריון גוף האישה משתנה והאישה צריכה לדעת להקשיב לגופה ביתר תשומת לב גם כדי לשמור על עצמה וכמובן לשמור על הצאצא הקטן בבטן. תנוחות היוגה תורמות לפיתוח וחיזוק הגוף תוך שימוש בתנועות רכות ועדינות שאינן פוגעות באישה ובעובר.

שומרים על הבריאות והגזרה

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא המשקל. במהלך ההריון רוב הנשים נוטות לעלות במשקל מעבר למשקל הרצוי להריון תקין, אשר גורם לאישה להרגיש לא בנוח עם עצמה ורק המחשבה של לחזור לגזרה של לפני ההריון נראית כמו משימה בלתי אפשרית עבורן.
תרגול יוגה במהלך ההריון ישמור על הגזרה, שמירה על כושר גופני והעלאת המורל והביטחון העצמי.

מה הקשר בין לידה לבין יוגה?

כחלק מהכנה לקראת לידה, נשים יכולות לעבור קורס הכנה מיוחד שחלק ממנו מוקדש ללימוד נשימה נכונה שנועדה להפחית את תחושת הכאבים הנוצרת במהלך הצירים. נשימה היא חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד מתרגול היוגה! יוגה לנשים בהריון היא אם כן דרך מצוינת לשפר את הנשימה ולהפחית את הכאבים במהלך הלידה.

דבר נוסף שהופך יוגה לתרגול מומלץ לנשים בהריון הוא הריכוז שנדרש במהלך התרגול. ניתן להגיע לריכוז גבוה יחד עם הנשימה ולהתנתק במידה מסוימת מכאב הצירים. בליוויי תנוחות וכלים נוספים שנלמד במהלך התרגול נוכל להקל את הכאב במהלך הלידה וללדת בקלות.

סיבה מצוינת נוספת ללכת לתרגול יוגה בתקופת ההריון היא הגמישות שניתן להשיג ביוגה, משום שאנו מגמישים את אזור רצפת האגן והלידה תוכל להיות פחות כואבת, וחוויית הלידה תהיה מאוד עוצמתית עם חיבור לגוף, לתינוק ולעצמך.

כיצד תורמת יוגה לנשים בהריון?

  • חיזוק שרירי הגוף
  • שיפור התנועה והיציבות
  • תרגול נשימות והרפיה
  • התמודדות עם מאמץ וכאב
  • שיפור וחיזוק רצפת האגן
  • חיזוק הביטחון ותחושת האמונה
  • עזרה בהתמודדות עם בחילות, כאבי גב, בעיות בזרימת הדם ועוד
  • חיבור לעצמך ולתינוקך

התנוחות והנשימות במהלך שיעורי היוגה מותאמים להריון ולשלב שאת נמצאת בו. במהלך השיעורים תוכלי לחוות שלווה ורגיעה, להתחבר לגוף שלך, לעובר, לאהוב את עצמך ואת ההריון ותרגישי מוכנה לקראת הלידה מבחינה פיזית ונפשית.

יוגה לנשים בהריון יוגה בהריון יוגה לנשים בהריון בקריות יוגה לנשים בהריון