איינגאר יוגה בקריות

איינגאר יוגה היא אחת הדרכים לשפר באופן מהותי את ההרגשה הפיזית והנפשית שלכם.
שיעורי איינגאר יוגה הם בין הפופולאריים בארץ ובעולם וזאת מפני שהיא מאופיינת בהבנה מעמיקה של תנוחות הגוף, מגוונת מאוד וכוללת תרגולים רבים ושונים.

בדרך זו, איינגאר יוגה מתמקדת בהבנת חלקי הגוף ותפקידם. בעזרת התנוחות מפתחים התלמידים יכולת לשלוט בכל איבר ואיבר בגוף שלהם וכן יציבות פנימית וחוזק נפשי ופיזי.
באיינגאר יוגה משתמשים בעזרים שונים כמו כריות, ספוגים, שמיכות, קוביות, חגורות, משקולות ועוד, וזאת בכדי לשהות בתנוחות בצורה הנכונה, לאורך זמן וללא מאמץ רב.

מקור השם

ב.ק.ס איינגאר היה אחד מבכירי מורי היוגה בעולם, אשר תרם רבות להבאת היוגה אל העולם המערבי וללא ספק היה אחד האנשים המשפעים בדורו.
כבר מגיל צעיר למד ב.ק.ס איינגאר את הקשר בין התרגילים והתנוחות במהלך היוגה לבין ההשפעה שלהן על הגוף והנפש. הוא כתב ספרים רבים.
לאורך השנים נפתחו מרכזים רבים בעולם וגם בישראל, שבהם ניתן ללמוד את דרכי התרגול של איינגאר כאשר בין היתר כוללים התרגילים שימוש למעלה מ -50 אביזרים שונים.
איינגאר הלך לעולמו בגיל 96 אך המורשת שלו ממשיכה להתקיים ואף בני משפחתו ונכדיו ממשיכים ללמד בדרך שלו במרכז שהקים בהודו.

על מה מבוססת הדרך?

מרכז היוגה שלנו נמצא בקיבוץ רמת יוחנן, והדרך שבה אנו מתרגלים הינה איינגאר יוגה.

הדרך מתאימה לצרכיו של המתרגל והיא כוללת שימוש באביזרים שונים כמו:
-כריות
-ספוגים
-שמיכות
-חגורות
-קוביות
בעזרת אביזרים אלו כל אדם יכול לתרגל יוגה, אפילו אם הוא לא גמיש מטבעו.
אנשים שסובלים מבעיות שלד ובעיות גופניות אחרות יכולים לעשות יוגה בקלות ולקחת חלק בכל התנוחות הקיימות בעזרת האביזרים. תנוחות היוגה מצד אחד מעוררות ומשרות אווירה טובה ומצד שני הן מרגיעות ושלוות.

יתרונות הדרך

לדרך היוגה שבה אנו מתרגלים במרכז יש יתרונות רבים. ראשית, גם אנשים שסובלים מפגיעות גופניות יוכלו לעשות יוגה, ושנית, הדרך גורמת לשיפור הביטחון העצמי, האיזון והיציבות.
יש לכם אפשרות להרגיש מחוברים יותר אל הגוף שלכם וליהנות ממנו יותר, ואין דרך טובה יותר לשפר באופן מהותי את ההרגשה הפיזית והנפשית שלכם כמו שאיינגאר יוגה תחולל כמגע קסם.
אצלנו ביוגה ראג'ה ניתן לתרגל בזרמים שונים. הסטודיו נמצא בטבע ומשרה אווירה של רוגע ונותן לנו להרגיש את החוויות שתמיד תרצו לחזור אליהן.